<Wróć

KORZYŚCI Z MIESZKANIA W DZIELNICY WARSZAWA URSUS

28/10/2021

KORZYŚCI Z MIESZKANIA W DZIELNICY WARSZAWA URSUS

Ursus stanowi kolejną z dynamicznie rozwijających się dzielnic stolicy. Od północnej części sąsiaduje z dzielnicą Bemowo, od strony wschodniej z dzielnicą Włochy. Dzielnica Ursus składa się z 4 części: poprzemysłowa część Szamoty z zajezdnią autobusów przy ul. Posag 7 Panien, kameralna, willowa część Gołąbki a dalej także części Niedźwiadek, Czechowice i Skorosze. 

Dobre połączenia komunikacyjne pozwalające na dotarcie do centrum Warszawy w paręnaście minut, to jedna z głównych korzyści mieszkania w tej części miasta. Doskonała infrastruktura, która ciągle się rozwija oraz poczucie bezpieczeństwa, jak i spokoju, mogą stanowić główne powody do zamieszkania w tej części miasta. Dlaczego jeszcze warto tu zamieszkać? Czy przeprowadzka z centrum na obrzeża może być korzystna? Ależ tak!

Co warto wiedzieć o Ursusie?

Ursus już od kilku lat stanowi jedną z dzielnic Warszawy, która jest najczęściej oceniana jako najbezpieczniejsza. Statystyki za ostatni rok są dowodem na to, że dzielnica Ursus stanowi idealne miejsce do zamieszkania przez rodziny z dziećmi lub osoby, dla których poczucie bezpieczeństwa jest kluczowe przy wyborze nowego miejsca zamieszkania. 

 

Stacja Warszawa - Ursus

Oprócz aspektu bezpieczeństwa tej dzielnicy, warto również przyjrzeć się powstającym tam inwestycjom deweloperskim. Jedną z nich jest U-City Residence  osiedle składające się ze stu siedemdziesięciu jeden apartamentów z ogródkami, tarasami czy loggiami. Nie tylko jest ono interesujące ze względu na projekt architektoniczny, ale również funkcjonalność, otoczenie zieleni i samo położenie. Inwestycja dewelopera ACCIONA stanowi interesujący punkt na mapie nowych inwestycji dzielnicy, znacznie odróżniając się od reszty inwestycji powstających w tej części Warszawy. Od centrum Warszawy dzieli ją zaledwie dwadzieścia minut, a w sąsiedztwie znajdują się liczne przedszkola, szkoły, żłobek oraz sklepy czy punkty usługowe i restauracje. Co wydaje się być również ciekawym aspektem położenia tej inwestycji, jest jej niedaleka odległość od Puszczy Kampinoskiej!

Infrastruktura dzielnicy Ursus

Żłobek publiczny dla 125 dzieci przy ul. Henryka Pobożnego 

Szkoły, przedszkola i żłobki w Ursusie

Jak każda z dzielnic większych miast, Ursus rozwija się pod kątem struktury komunikacyjnej, ale również społecznej. Obecnie znajdziemy tutaj ponad trzydzieści placówek przedszkolnych, kilkanaście szkół, biblioteki. Ostatnio oddana instytucja edukacyjna na terenie dzielnicy Ursus to żłobek publiczny przy ul. Henryka Pobożnego. Budowę żłobka ukończono w 2021 roku posiada on pełne zaplecze gastronomiczne, administracyjne i ogród z placem zabaw.

 

Ośrodek Sportuu i Rekreacji w Ursusie przy ul. Gen. Kazimierza Sosnkowskiego obfituje w zróżnicowane obiekty sportowe, boiska, bieżnie, baseny, korty tenisowe i do squasha. 

Pomysły na czas wolny - sport i rekreacja

Oprócz jednostek edukacyjnych, mieszkańcy mogą korzystać z licznych boisk, parków, obiektów sportowych, a także z ścieżek rowerowych. Ursus to idealna dzielnica dla osób ceniących sobie zarazem bliskość z naturą, jak i aktywny tryb życia. Także tutaj w lokalnym ośrodku sportu można grać w squasha i tenisa – Ursus posiada jedne z najnowocześniejszych kortów tenisowych w stolicy.

 

Od lewej EkoPark Ursus oraz Plac Zabaw Hasanka przeznaczony dla dzieci w różnym wieku przy ul. Orląt Lwowskich

Ursus to dzielnica obfitująca w piękne parki, warto tu choćby wymienić Park Czechowicki, Archera czy Hassów. Dodatkowo przy ul. Gierdziejowskiego znajduje się EkoPark Ursus – pierwszy ekologiczny park w Warszawie – rewelacyjne miejsce dla wszystkich, którzy szukają relaksu i kontaktu z naturą. Blisko 70% powierzchni parku jest biologicznie czynna, zachowane stare drzewa, na terenie parku znajdują się budki lęgowe, niecki bioretencyjne, które zbierają deszczówkę a latarnie zasilane są energią z paneli fotowoltaicznych. Dodatkowo zadbano tu o liczne atrakcje dla dzieci – drewniane elementy placu zabaw, figurki zwierząt. 

Potrzeby mieszkańców realizowane są również poprzez dofinansowania z Funduszy Europejskich, dzięki którym zrewitalizowano obiekty zabytkowe, rozwinięto strukturę szkolną oraz zaktywizowano aktywność społeczną i zawodową społeczności. Co do kultury, oprócz słynnych Zakładów Ursus, w dzielnicy tej warto również zobaczyć Park Czechowicki. Stanowi on niejako centrum kulturalne Ursusa, gdyż często to właśnie w nim odbywają się letnie koncerty. Prężnie także działa lokalny dom kultury Arsus organizując liczne wydarzeń kulturalne dla mieszkańców oraz zajęcia. 

Ale co z tym transportem?

 

Stacja Ursus – Niedźwiadek przy ul. Szarych Szeregów – modernizowana w 2014 roku

Odległość od centrum Warszawy to około dwadzieścia minut jazdy samochodem. Oczywiście wszystko zależne jest od godziny oraz pory dnia, w której planuje się dotrzeć do stolicy. Jednak dla osób, które preferują korzystanie z komunikacji miejskiej, możliwości jest sporo. Do centrum Warszawy w szybki sposób możemy dojechać pociągami podmiejskimi (ze stacji Warszawa – Ursus, Ursus Gołąbki lub Ursus Niedźwiadek). Na przystanku Ursus Niedźwiadek zatrzymują się pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Kolei Mazowieckich. W okolicach stacji jest także dostępny parking dla samochodów Parkuj i Jedź na 353 samochody i liczne stojaki na rowery. Do przystanku można dojechać autobusami ZTM. Przystanek Ursus Gołąbki obsługiwany jest przez Koleje Mazowieckie obok stacji znajduje się przystanek autobusowy. Stacja Warszawa Ursus przy ul. Wiosny Ludów obsługiwany jest przez PKP, stąd dojedziemy do śródmieścia stolicy pociągami podmiejskimi Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Kolei Mazowieckich. 

Mieszkańcy mają bowiem możliwość przemieszczania się siedmioma liniami autobusowymi. Przystanki, które obsługują najwięcej z nich, znajdują się w dwóch dzielnicach - Niedźwiadku (ul. Warszawska) oraz Skorosze (ul. Dzieci Warszawy oraz ul. Bohaterów Warszawy). Co ciekawe, władze planują również rozbudowę metra do samego Ursusa, co znacznie zwiększyłoby komfort oraz szybkość dojazdu do samego centrum Warszawy.

W dwadzieścia minut dojedziemy samochodem z Ursusa do centrum Warszawy – do wykorzystania mamy trasę przez Aleję Jerozolimskie lub Połczyńską. 

Gdzie zjeść w Ursusie?

Ursus to miejsce gdzie szybko rozwija się także infrastruktura usługowa dla mieszkańców w tym powstają tu liczne lokale gastronomiczne kawiarnie i restauracje oferujące dania praktycznie z całego świata. Niektóre punkty cieszą sie tak dużą renomą, że są odwiedzane przez mieszkańców całej Warszawy. Na uwagę zasługują punkty oferujące dania kuchni azjatyckiej (kuchni indyjskiej, wietnamskiej, japońskiej czy chińskiej), włoskiej (w tym pizzerie) czy meksykańskiej. Na terenie Ursus także dobrze zjemy po polsku. 

Koszty mieszkań w Ursusie

Co zapewne nie zdziwi większości potencjalnych mieszkańców, ceny w tej dzielnicy są znacznie niższe niż ceny mieszkań w centrum Warszawy. Tam średni koszt za metr kwadratowy często już jest nie dostępny dla większości osób szukających mieszkania w Warszawie. W Ursusie ceny za jeden metr kwadratowy w nowych inwestycjach są dużo bardziej atrakcyjne co pozwola osobom poszukującym mieszkania do zakupu na zakup większego metrażu. Oczywiście tutaj nie należy zapominać o tym, że na cenę mieszkań ma wpływ struktura osiedla, jego położenie, udogodnienia, a także same materiały i rodzaj wykończenia budynków mieszkalnych. Dzielnica ta może więc przyciągać nowych mieszkańców także bardzo atrakcyjnymi cenami mieszkań na rynku pierwotnym na tle innych dzielnic. 

Ursus cieszy się coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego, gdyż ta dzielnica ma naprawdę dużo do zaoferowania. Przyciąga licznymi terenami zielonymi oraz wygodnym dojazdem do centrum Warszawy.

30

lat doświadczenia

2900+

sprzedanych mieszkań

200 tys.

m2 inwestycji w Polsce
acciona w mediach społecznościowych >