<Wróć

SPRYTNE SPOSOBY NA LOGGIĘ

23/09/2021

SPRYTNE SPOSOBY NA LOGGIĘ

Ogródek, balkon, a może… loggia? To rozwiązanie podbiło rynek pierwotny, dzięki czemu osoby kupujące mieszkania mogą cieszyć się dodatkową przestrzenią. Czym się charakteryzuje balkon typu loggia i jak można ją zaaranżować by wykorzystać w pełni jej potencjał?

Co to jest loggia?

Loggia to specyficznie wydzielona przestrzeń, która przez niektórych jest mylona z balkonem. I choć na pierwszy rzut oka może ona budzić takie skojarzenia, to w rzeczywistości jest czymś zupełnie innym.

 

Loggia to specjalnie wydzielona wnęka w mieszkaniu, która jest osłonięta z trzech stron. Przestrzeń jest więc chroniona przed deszczem, wiatrem i nadmiernym słońcem. Jest to także rewelacyjne rozwiązanie jeśli twoje mieszkanie jest od strony ulicy – tak osłonięty balkon w formie loggi zabezpieczy cię przed nadmiernym hałasem i nie będziesz musiał korzystać z mało estetycznych rozwiązań zabudowy balkonów. 

 

Odpowiednia aranżacja

Specyfika loggii daje bardzo dużo możliwości aranżacyjnych. Ze względu na odaszenie, można ustawić na niej meble tarasowe, które nie muszą być dodatkowo chronione przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Loggie to też idealne miejsce dla fanów klimatycznych elementów dekoracyjnych - wszelki światełka, lampiony, rośliny czy dywany prezentują się tam pięknie i sprawiają, że loggia staje się niejako dodatkowym pomieszczeniem w domu.

 

Loggie można zaaranżować na różne sposoby. Wiele osób decyduje się na stworzenie spójnej kompozycji z resztą mieszkania, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić coś zupełnie odrębnego.

Obecnie w trendach są między innymi aranżacje w stylu boho: meble z rattanu, fotele wiszące ogrodowe, poduszki z juty czy wazony z trawą pampasową. W opozycji jest natomiast styl nowoczesny lub industrialny - czarne metalowe huśtawki i szklane dodatki robią furorę. Pamiętaj, że w przypadku urządzania loggii ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia!

 

Warto także zadbać o zieleń na loggii. Czemu nie wybrać roślin całorocznych i cieszyć się mini ogrodem za oknem? 

Jak dbać o loggię?

Żeby cieszyć się piękną loggią przez cały rok, należy o nią odpowiednio zadbać. Szczególnie ważna jest podłoga. Jeśli zdecydujesz się na drewniany parkiet, pamiętaj o regularnej konserwacji odpowiednimi produktami do tego typu tworzywa. Dzięki temu zabezpieczysz powierzchnię przed wilgocią, promieniowaniem UV oraz innymi szkodliwymi czynnikami.

 

Nie zapominaj też o metalowych częściach loggii oraz płytach podłogowych - tego typu elementy są narażone korozję, dlatego muszą być regularnie czyszczone. To szczególnie ważne zwłaszcza po zimie, gdy poziom wilgoci i niskie temperatury są dużym zagrożeniem.

 

I co najważniejsze, zwróć uwagę na odpowiednią eksploatację! Podczas rodzinnego spotkania na podłogę wylał się napój? A może podczas remontu rozlała się przechowywana na loggii farba? W takich przypadkach zajmij się szkodami od razu, aby unikną pogorszenia sytuacji.

Szukasz pięknego mieszkania z przestrzenną loggią? Poznaj najnowsze inwestycje ACCIONA Nieruchomości. Skontaktuj się z działem sprzedaży lub sprawdź szczegóły na stronie w sekcji Inwestycje

 

30

lat doświadczenia

2900+

sprzedanych mieszkań

200 tys.

m2 inwestycji w Polsce
acciona w mediach społecznościowych >