< Wróć

MIESZKANIE Z TARASEM – 7 ZALET

23/09/2021

MIESZKANIE Z TARASEM – 7 ZALET

Mieszkania z tarasami cieszą niesłabnącą popularnością. Są one rozchwytywane szczególnie na rynku pierwotnym, gdzie nowe lokale posiadają tarasy o dużych metrażach. Co sprawia, że cieszą się one tak dużą popularnością? 

Przedstawiamy 5 największych zalet tarasu!

Taras, czyli odrobina natury w bloku

Mieszkańcy bloków często tęsknią za zielenią, którą można się cieszyć kupując dom jednorodzinny. Dlatego w ACCIONA Nieruchomości przykładamy ogromną wagę do licznych terenów zielonych, które otaczają nasze inwestycje - mieszkańcy mogą korzystać ze skwerów czy parków. Jednak posiadając taras, można pójść o krok dalej!

 

Jest to idealne miejsce do stworzenia własnej aranżacji tarasu: greckie wakacje, lato w Toskanii czy może klimat rustykalny lub morski? Nasz taras możemy urządzić według naszej wizji i może to być nasza oaza spokoju, miejsce relaksu, czy też miejsce gdzie latem wypijamy poranną kawę lub jemy śniadanie w weekend. 

 

To także rewelacyjne miejsce do stworzenia własnych kompozycji kwiatowych. Świetnie sprawdzą się choćby ozdobne krzewy w dużych donicach, zwisające pnącza oraz rośliny całoroczne jak np. Bluszcz, jałowiec, czy też rośliny zimnozieloene jak iglaki. Dodatkowo można pokusić się o elementy dekoracyjne, takie jak lampiony, aby zyskać klimatyczne i kojące miejsce do odpoczynku. 

Relaks czy wakacje w domu? Czemu nie!

Odpoczywać na tarasie można nie tylko przy kwiatach. Szeroki wybór mebli ogrodowych pozwala zaaranżować modną przestrzeń, która z powodzeniem zastąpi wakacje w drogich kurortach. Wystarczy wygodny leżak, elegancka huśtawka i stolik na ulubione drinki z palemką, żeby poczuć się jak w słonecznej Hiszpanii. 

Przykładowy taras w jednym z mieszkań w ramach osiedla BLANCO realizowanego przez ACCIONA w Pruszkowie przy ul. Lipowej 42

Plac zabaw i miejsce odkrywania nowych pasji na tarasie

Jesteś rodzicem dzieci o ogromnych pokładach energii? Wykorzystaj taras do stworzenia miejsca do zabaw na świeżym powietrzu! Im większy taras posiadasz, tym więcej masz możliwości. Możesz na przykład zbudować namiot dla dzieci na tarasie. Także zachęcamy za zaangażowania dzieci w prace przy zieleni na tarasie, sadzeniu nowych roślin i dbaniu o nie. A może tak zbudować na tarasie obserwatorium astronomiczne i oglądać co wieczór gwiazdy? Wystarczy teleskop i aplikacja w telefonie – a szybko poznacie nowe gwiazdy, planety i gwiazdozbiory co może być początkiem nowej pasji! Stąd także możesz obserwować ptaki zamieszkujące okoliczne drzewa. 

 

Pamiętaj, jednak aby dokładnie zabezpieczyć taras. Upewnij się też, że zabawa na tarasie jest bezpieczna i nie wpływa negatywnie na komfort Twoich sąsiadów.

Zadbaj o ciało i umysł na tarasie

Z dodatkowego miejsca z powodzeniem mogą korzystać także wszyscy miłośnicy aktywnego spędzania czasu. Taras idealnie nadaje się do wykonywania na nim ćwiczeń! Szczególnie polecamy poranne rozciąganie lub jogę a nawet kilka drobnych ćwiczeń oddechowy. 

 

Wystarczy rozłożyć matę, aby o poranku rozbudzić się sesją jogi lub stretchingiem. Gwarantujemy, że rozpoczęcie dnia na świeżym powietrzu to dodatkowa dawka energii i endorfin. A może lubisz korzystać z rowerka stacjonarnego lub innego sprzętu do ćwiczeń? Śmiało przenieś się z nim na taras i spalaj kalorie na dworze. Dodatkowo dotleniając się! Zawsze pamiętaj o względach bezpieczeństwa!

 

Pracujesz z domu? W ciepłe dni taras to rewelacyjne miejsce do pracy zdalnej, skąd możesz popijać swoją ulubioną kawę na świezym powietrzu jednocześnie realizując obowiązki zawodowe danego dnia. Spotkanie online? Planowanie i egzekucja projektów? Nie ma problemu – dodatkowo cały czas będziesz na świeżym powietrzu co pozytywnie wływa na Twoje zdrowie. 

 

Wyjście na taras może być także Twoim sposobem na efektywną przerwę w trakcie pracy zdalnej. Wstań od komputera, wyjdź na taras wykonaj kilka ćwiczeń rozciągających i weź kilka głębszych oddechów. Świeże powietrze pobudzi Cię do dalszej pracy a może także nasyci Cię nowymi pomysłami!

 

Taras to także rewelacyjne miejsce do praktykowania medytacji. Przed śniadaniem usiądź na kocu i zamknij oczy, postaraj się odganiać wszelkie myśli i uspokoić oddech. Poranna medytacja nie tylko Cię uspokoi ale także pozytywnie nastroi Cię na resztę dnia. 

 

Nowa kawiarnia z najlepszą kawą – na tarasie 

 

Wystarczy stolik i krzesełko lub dwa, plus dobra kawa ziarnista, młynek i zaparzarka do kawy. Kawa na własnym tarasie smakuje niesamowicie i to także pozytywny początek dnia. W weekend za to możesz zorganizować śniadanie na tarasie dla Twojej drugiej połówki czy też całej rodziny i wspólnie cieszyć się nie tylko kawą ale także owsianką, grzankami z awokado czy jajecznicą - polecamy wegańską z tofu. 

Taras dodatkowa przestrzeń w domu

Ostatnią zaletą jest możliwość usprawnienia codziennych prac domowych. Najczęściej tarasy są wykorzystywane jako miejsce do suszenia prania. Jednak to nie wszystko! Na tarasie z można też przesadzać kwiaty, pomalowąc drobne meble np. Stolik kawowy czy szafkę nocną lub też przeprowadzić przegląd rowerów i konserwować części rowerowe. Dzięki temu w salonie nie powstaje bałagan.

 

Sprzątanie może być przyjemne

Ostatnią zaletą jest możliwość usprawnienia codziennych prac domowych. Najczęściej tarasy są wykorzystywane jako miejsce do suszenia prania. Jednak to nie wszystko! Na tarasie z można też przesadzać kwiaty czy konserwować części rowerowe. A nawet realizować drobne prace majsterkowania, np. skręcanie małych mebli. Dzięki temu w salonie nie powstaje bałagan.

Podziel się w social media

30

lat doświadczenia

2900+

sprzedanych mieszkań

200 tys.

m2 inwestycji w Polsce
acciona w mediach społecznościowych >