<Wróć

Jak zwiększyć wartość mieszkania poprzez modernizację?

22/09/2023

Mieszkania inwestycyjne to coraz popularniejszy pomysł na biznes. Podniesienie wartości rynkowej mieszkania wpływa nie tylko na zysk ze sprzedaży lokalu, lecz także na cenę jego wynajmu. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na zwiększenie wartości nieruchomości jest przemyślana modernizacja. Podpowiadamy, jakie kroki można podjąć, aby podnieść wartość swojego mieszkania.

Modernizacja od kuchni

Kuchnia to serce każdego mieszkania. Jeśli planujesz modernizację lokalu, zacznij ją właśnie w tym pomieszczeniu. Nowoczesne, energooszczędne i wygodne w obsłudze urządzenia AGD nie tylko ułatwią życie, ale również przyciągną potencjalnych nabywców w przyszłości. Nowa kuchenka lub płyta indukcyjna, lodówka czy zmywarka to inwestycja, która z pewnością się zwróci. Jednak modernizacja kuchni to nie tylko sprzęt. Warto również rozważyć zmiany w układzie przestrzeni, by była bardziej funkcjonalna i przyjazna użytkownikom. Świetnym pomysłem jest też nowoczesna kuchenna wyspa, która nie tylko rozbudowuje powierzchnię roboczą, lecz także dodaje uroku.

Energooszczędność - droga przyszłości

Modernizując mieszkanie inwestycyjne warto również zainwestować w nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Izolacja termiczna, nowe okna i drzwi oraz efektywny system ogrzewania i chłodzenia mogą znacznie obniżyć koszty eksploatacji mieszkania i zwiększyć jego atrakcyjność na rynku. Dobrej jakości izolacja termiczna zapewnia nie tylko komfort cieplny, lecz także redukuje straty ciepła, co jest kluczowe dla oszczędności energetycznych. Oprócz niższych rachunków za energię, nowoczesne systemy wpływają korzystnie na środowisko.

Strefa relaksu w łazience

Łazienka to miejsce, które przyciąga uwagę. Podnieś wartość mieszkania, instalując w niej nowe płytki, nowoczesną armaturę i dodając stylowe meble. Dzięki tym zmianom, łazienka w Twoim mieszkaniu stanie się bardziej estetyczna i wygodna. Na cenę lokalu na sprzedaż lub wynajem ma wpływ także jakość łazienkowych sprzętów. Wanna lub prysznic z hydromasażem, nowocześnie wyglądający, podwieszany sedes oraz umywalka nablatowa sprawią, że łazienka stanie się świątynią relaksu i skusi potencjalnych klientów właśnie na Twoje mieszkanie.

Postaw na otwartą przestrzeń

Duże, przestronne pomieszczenia wydają się wizualnie większe, dlatego, jeśli to możliwe, rozważ otwarcie przestrzeni w mieszkaniu. Ściany działowe mogą sprawiać, że mieszkanie wydaje się ciasne i staje się trudniejsze do urządzenia. Otwarty układ mieszkania jest obecnie bardzo ceniony przez wielu nabywców i najemców. Jeśli masz możliwość usunięcia ściany między kuchnią a salonem i stworzenia jednego dużego pomieszczenia z aneksem kuchennym, postaw na to rozwiązanie, aby lokal miał bardziej atrakcyjny układ. Dzięki temu możesz zwiększyć wartość rynkową mieszkania.

Modernizacja instalacji elektrycznej i hydraulicznej

Warto również zainwestować w modernizację elektryki i instalacji hydraulicznej. Nowe, w pełni sprawne instalacje są nie tylko ważne dla komfortu życia, ale także dla bezpieczeństwa. Stare instalacje mogą być niewystarczające i narażać na ryzyko awarii, zwarć czy zalania. Stare rury mogą powodować awarie i wycieki, z kolei od dawna nie wymieniona instalacja elektryczna może generować problemy z użytkowaniem sprzętów elektrycznych, prowadzić do ich uszkodzenia i podnosić ryzyko pożaru.

Diabeł tkwi w szczegółach

Podczas modernizacji zwróć uwagę na wykończenie mieszkania. Starannie dobrane materiały, takie jak podłogi, drzwi i okładziny ścienne, mogą dodać luksusu i elegancji każdemu pomieszczeniu. Wykończenie to kwestia nie tylko estetyki, lecz także jakości. Starannie wybrane panele podłogowe, pokrycie ścian i odpowiednie dodatki mogą całkowicie odmienić wygląd mieszkania. Stawiaj na elementy spójne ze stylem, w jakim chcesz urządzić mieszkanie, by uniknąć efektu przypadkowej zbieraniny wyposażenia.

Modernizacja mieszkania to inwestycja, która może przynieść wiele korzyści. Poprawia komfort życia, obniża koszty eksploatacji, i przyciąga potencjalnych nabywców w przyszłości. Starannie przemyślane zmiany, zarówno te związane z efektywnością energetyczną, jak i kwestiami estetycznymi, mogą znacząco podnieść wartość Twojego mieszkania. To inwestycja, która opłaci się zarówno teraz, jak i w przyszłości.

 

30

lat doświadczenia

2900+

sprzedanych mieszkań

200 tys.

m2 inwestycji w Polsce
acciona w mediach społecznościowych >