< Wróć

Inwestycje ACCIONA w Trójmieście nabierają tempa

21/02/2024

Realizacja nowych inwestycji ACCIONA w Trójmieście nabiera tempa. Zeszłoroczny debiut w Gdańsku i w Gdyni, firmy deweloperskiej, należącej do hiszpańskiego koncernu notowanego na GPW w Madrycie, został dobrze przyjęty przez rynek. Zarówno nowoczesne osiedle ZBOŻOWA powstające w gdyńskiej dzielnicy Cisowa, jak i inwestycja KAMIENNA 28, która zakłada rewitalizację XIX-wiecznego młyna olejowego na gdańskim Dolnym Mieście, cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. Obydwa projekty wyróżniają się doskonałą lokalizacją, a także ciekawą ofertą mieszkaniową, która doskonale wpisuje się w obecne potrzeby klientów szukających nieruchomości – tak dla potrzeb własnych jak i na wynajem. Innym ważnym atutem inwestycji ACCIONA w Trójmieście jest fakt, że powstają w duchu zrównoważonego rozwoju, zgodnie z klasyfikacją Taksonomii UE oraz ekologicznej certyfikacji BREEAM. Budowa każdego z projektów może pochwalić się również zastosowaniem nowoczesnych technologii inżynieryjnych, co w szczególności dotyczy osiedla ZBOŻOWA w Gdyni, gdzie zakończono zaawansowane prace geotechniczne.

ZBOŻOWA: blisko centrum Gdyni w bezpośrednim sąsiedztwie natury

ZBOŻOWA łączy to co z pozoru niemożliwe - komfort miejskiego stylu życia z urokiem mieszkania w bezpośrednim sąsiedztwie natury. Nowoczesna inwestycja zaprojektowana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju to doskonały wybór dla wszystkich tych, którzy chcą mieć wszędzie blisko - nieważne czy będzie to centrum Gdyni, Sopotu czy Gdańska, a nawet jeden z kurortów nad Zatoką Pucką.

Osiedle powstaje na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a jednocześnie niemal przy samej ul. Morskiej, która zapewnia doskonałe połączenie z całym Trójmiastem. Z inwestycji ZBOŻOWA dojdziemy spacerem do stacji SKM Gdynia Cisowa w niecały kwadrans, w piętnaście minut autem dojedziemy do Centrum Handlowego Riviera, Teatru Muzycznego, al. Jana Pawła II ze statkiem-muzeum "Dar Pomorza" i Akwarium Gdyńskim, czy plaży miejskiej. W najbliższej okolicy gdyńskiego projektu ACCIONA nie brakuje również sklepów, szkoły, przedszkola i przychodni. ZBOŻOWA sprawdzi się również jako mieszkanie dla studentów Uniwersytetu Morskiego.

Trzy kameralne budynki o nowoczesnej architekturze i zróżnicowanej liczbie kondygnacji, które pomieszczą 173 mieszkania o powierzchni od 31,5 do 92 m2, powstają na słonecznym wzgórzu. Dzięki naturalnym różnicom w poziomie terenu, każdy z budynków będzie świetnie doświetlony.

ZBOŻOWA, tak jak wszystkie inne inwestycje realizowane przez ACCIONA w Polsce, powstaje  z certyfikacją BREEAM i klasyfikacją Taksonomii UE. Inwestycja jest budowana m.in. tak aby obniżyć współczynnik energii pierwotnej EP z wymaganych 65% do 56%. W każdym z budynków znajdą się cichobieżne windy, podziemny garaż, a także liczne ekologiczne rozwiązania, które obniżą ogólne koszty eksploatacji. Z innych udogodnień dla mieszkańców warto wymienić bardzo dużą liczbę miejsc postojowych dla rowerów oraz duży teren zielony ze starannie zaprojektowaną roślinnością, małą architekturą i placem zabaw z naturalnych materiałów dla dzieci.

Budowa inwestycji ZBOŻOWA w Gdyni nabiera tempa. Po zakończeniu zaawansowanych technologicznie prac geotechnicznych związanych z budową palisady wokół inwestycji, trwają prace żelbetowe związane z posadowieniem budynków i konstrukcją żelbetową części podziemnych. Wspomnianą palisadę wykonano w technologii CFA, która pełni funkcję tymczasowego zabezpieczenia wykopów i docelowych murów oporowych. Na palisadzie przewidziano oczepy i podwyższające ściany żelbetowe.

– Największym wyzwaniem była koordynacja rozwiązań geotechnicznych z konstrukcją budynków, duże zróżnicowanie wysokościowe terenu z rzadko spotykaną głębokością tymczasowego wykopu (do 16 m) i tymczasowymi rozparciami konstrukcji w 3 poziomach. W ramach zaprojektowanego rozwiązania zastosowano średnice pali nawet do 1000 mm, wykonywanych przy pomocy 2 wiertnic, w tym maszyną Liebherr LRB255 – jedną z największych spotykanych na budowach, która po uzbrojeniu waży ok. 90 ton –opowiada Piotr Ratajczyk, Kierownik Projektu w ACCIONA Nieruchomości.

Planowany termin zakończenia inwestycji to II kwartał 2025 roku.

KAMIENNA 28: dyskretna elegancja loftów w zrewitalizowanym młynie olejowym z XIX wieku

KAMIENNA 28 - Postindustrialna rezydencja segmentu premium powstaje na Dolnym Mieście w Gdańsku. Jest to inwestycja warta uwagi każdego konesera nieruchomości. Inspirujący projekt inwestycji KAMIENNA 28 urzeka dyskretną elegancją, bogatą historią i wyjątkowo atrakcyjną lokalizacją.

Zabytkowa zabudowa przy ul. Kamienna Grobla 28 to jedyne w swoim rodzaju miejsce na mapie Gdańska. Znajduje się nie tylko nad samym nabrzeżem Nowej Motławy naprzeciwko Wyspy Spichrzów, ale i zlokalizowane jest w pobliżu wszystkich najważniejszych obiektów kulturalno-turystycznych miasta. Jednocześnie, dzięki położeniu na klimatycznym Dolnym Mieście, nieco na uboczu, zapewnia wytchnienie od tętniącej życiem metropolii.

Projekt KAMIENNEJ 28 obejmuje rewitalizację dwóch historycznych budynków młyna olejowego pochodzącego z 1846 roku (później znanego m.in. jako Fabryka Batycki), w których powstaną 33 lokale mieszkaniowe, w tym lofty i apartamenty o powierzchni od 39,5 do 139 m2. Odrestaurowane budynki połączą dwa przeszklone łączniki, podkreślające poprzemysłowy charakter inwestycji. Na uwagę zasługują również ponadprzeciętna wysokość wnętrz (ponad 4 metry), duże, stalowe okna – odtworzone 1:1 względem oryginalnego budynku - maksymalizujące doświetlenie prawdziwych loftowych wnętrz oraz niepowtarzalny widok na zachód słońca nad Nową Motławą. Warto podkreślić, że pierwotny obrys budynku młyna olejowego z XIX wieku został w całości zachowany w projekcie inwestycji KAMIENNA 28, który powstał w cenionej pracowni POTEARCHITEKCI.

– Gdańsk w tym roku znalazł się w ścisłej czołówce miast, w których poziom zadowolenia z życia jest jednym z najwyższych w Europie. Trudno się dziwić, że wśród klientów naszej inwestycji przeważają osoby, które w poszukiwaniu nietuzinkowej nieruchomości, wybrały KAMIENNĄ 28 jako swoje nowe miejsce na ziemi - do zamieszkania na stałe lub jako second home. Drugą grupą naszych klientów są osoby z Trójmiasta, które często prowadzą działalność gospodarczą na sąsiedniej Wyspie Spichrzów, od dłuższego czasu przyglądały się poprzemysłowym budynkom w tym miejscu i czekały na ich rewitalizację. Doceniamy też fantastyczne sąsiedztwo i wyjątkowy klimat Dolnego Miasta, gdzie mamy przyjemność realizować naszą pierwszą inwestycję w Gdańsku, z którym, tak jak zresztą z całym Trójmiastem, nasza firma chce związać się na dłużej – mówi Katarzyna Unold, Dyrektorka Zarządzająca ACCIONA Nieruchomości w Polsce.

Od strony ulicy Jałmużniczej, historyczny kompleks uzupełni zbudowany od podstaw, nowoczesny budynek, w którym powstaną 32 apartamenty inwestycyjne o powierzchni od 24 do 72 m2.

Projekt KAMIENNA 28 w Gdańsku jako obiekt rewitalizowany również powstaje zgodnie z certyfikacją BREEAM oraz będzie mógł poszczycić się obniżonym współczynnikiem EP zgodnie z klasyfikacją Taksonomii UE. Aktualnie na terenie inwestycji zakończyły się prace wyburzeniowe wewnątrz historycznego obiektu, trwają zaś roboty związane z zabezpieczeniem wykopu.

Planowany termin zakończenia inwestycji to IV kwartał 2025 roku.

Ceny mieszkań na osiedlu ZBOŻOWA realizowanym przez ACCIONA w Gdyni zaczynają się od 9 300 tys. zł/m2.

Szczegółowe informacje nt. oferty można poznać na stronie https://www.zbozowa.pl/

Pod linkiem https://www.zbozowa.pl/budowa/ można znaleźć najnowsze zdjęcia i filmową relację z budowy inwestycji ZBOŻOWA.

Ceny apartamentów w inwestycji KAMIENNA 28 w Gdańsku zaczynają się od 20 100 tys. zł/ m2.

Więcej informacji nt. oferty dostępne jest na stronie https://kamienna28.pl/

Podziel się w social media

30

lat doświadczenia

2900+

sprzedanych mieszkań

200 tys.

m2 inwestycji w Polsce
acciona w mediach społecznościowych >