< Wróć

MIESZKANIÓWKA NA ROZDROŻU – RAPORT CUSHMAN & WAKEFIELD O AKTUALNEJ SYTUACJI NA RYNKU MIESZKANIOWYM W POLSCE

27/10/2022

19 października 2022 r. odbyła premiera raportu autorstwa Cushman & Wakefield odnośnie sytuacji na rynku mieszkaniowym w Polsce – „Mieszkaniówka na rozdrożu. Jak pandemia, wojna i inflacja zmieniają rynek mieszkaniowy?”.  Zapraszamy serdecznie do zapoznanie się z raportem 👉 KLIKNIJ TUTAJ

 

Ostatnie dwa lata minęły pod znakiem pandemii, wojny i galopującej inflacji, które znacząco wpłynęły na polską gospodarkę – w tym na polski rynek mieszkaniowy. Związane z tymi czynnikami podwyżki stóp procentowych, bardzo wysokie ceny materiałów budowlanych i wszechobecna niepewność, co do losów światowej gospodarki, to tylko niektóre wyzwania, z jakimi mierzą się deweloperzy, firmy budowlane, inwestorzy, a także osoby prywatne poszukujące mieszkań. 

Ograniczenie możliwości zakupu mieszkań w połączeniu z napływem uchodźców z Ukrainy powodują, że popyt na mieszkania na wynajem w Polsce jest rekordowo wysoki. Taka sytuacja nie jest oczywiście wynikiem jedynie ostatnich zmian i wydarzeń na rynku. Pomimo bardzo dużej aktywności deweloperów i boomu w ostatnich latach, Polska boryka się ze strukturalnym niedoborem mieszkań i istnieje obawa, że deficyt ten będzie długotrwały i poważny.” – komentuje Katarzyna Lipka, Head of ResearchCushman & Wakefield

O komentarz ekspercki odnośnie aktualnej sytuacji na rynku mieszkaniowym w Polsce została poproszona Katarzyna Unold.

Premierze raportu towarzyszył panel dyskusyjny do którego została zaproszona przez Karolina Furmańska, Associate w Cushman & Wakefield, także Katarzyna Unold – Dyrektorka Zarządzająca ACCIONA - wraz z szeregiem ekspertów. Dyskusję moderowała  Katarzyna Lipka Head of Consulting & Research Cushman & Wakefield. 

Podczas panelu eksperci dyskutowali nie tylko o obecnej sytuacji na rynku mieszkaniowym w Polsce ale także o prognozie jak też kierunkach rozwoju na kolejne lata oraz roli PRS w rozwoju mieszkalnictwa w Polsce. 

 

 

-----------------------------------------------------------

24 lutego ACCIONA została wyróżniona tytułem Firmy Budowlanej Roku 2021. Tytuł Firmy Budowlanej Roku 2021 został przyznany ACCIONA za dynamiczny rozwój i osiągniętą pozycję na rynku budowlanym oraz za szczególne osiągnięcia w 2021 roku, wyróżniające naszą na tle branży i konkurencji.

ACCIONA działa od 30 lat na terenie Warszawy realizując projekty budowlane głównie o charakterze mieszkaniowym lub mieszkaniowo-usługowym i jest dumną częścią międzynarodowej grupy ACCIONA której celem jest budowanie lepszej planety poprzez realizowane projekty w obszarach energii odnawialnej, infrastruktury, budownictwa, logistyki i nieruchomości.

Podziel się w social media

30

lat doświadczenia

2900+

sprzedanych mieszkań

200 tys.

m2 inwestycji w Polsce
acciona w mediach społecznościowych >