< Wróć

ŚWIĘTUJEMY WIECHĘ BLANCO!

16/01/2023

 

 

 

ACCIONA, deweloper odpowiedzialny za budowę osiedla BLANCO w Pruszkowie, po raz kolejny organizuje niestandardową wiechę z okazji ukończenia budowy konstrukcji żelbetowej inwestycji. Mowa o charytatywnej wiesze, której koncepcja powstała jako powrót do pięknej pra idei tej tradycji budowlanej – zapewnienia opieki i dobrego życia przyszłym mieszkańcom danej nieruchomości. Tegoroczna akcja to jedna z wielu inicjatyw CSR-owych dewelopera oraz kontynuacja tradycji zapoczątkowanej w 2020 roku podczas wiechy innej inwestycji ACCIONA. Partnerem wiechy BLANCO został generalny wykonawca inwestycji – firma Alfa-Bet Polska.

 

 

12 stycznia na placu budowy BLANCO przy ul. Lipowej 42 w Pruszkowie odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy, w której uczestniczyli wszyscy pracownicy budowy oraz przedstawiciele inwestora, generalnego wykonawcy oraz podwykonawców. 

Dziś obchodzimy święto wiechy osiedla BLANCO powstającego w Pruszkowie. Bardzo ważnej dla ACCIONA inwestycji, bowiem pierwszej, realizowanej poza granicami stolicy (chociaż wciąż znajdującej się na terenie aglomeracji warszawskiej), w której budowaliśmy przez ponad 30 lat. Budowa BLANCO rozpoczęła się pod koniec 3 kwartału 2021 roku, a generalnym wykonawcą projektu została firma Alfa-Bet Polska. W tym roku planujemy zakończenie prac budowlanych oraz przekazanie mieszkań właścicielom – mówi Katarzyna Unold, Dyrektor Zarządzająca ACCIONA.

Podczas wiechy BLANCO świętowano ukończenie konstrukcji żelbetowej inwestycji, która składa się z siedmiu budynków realizowanych w dwóch etapach. Prace budowlane trwają, a obecnie realizowane są prace wykończeniowe fasady, montaż instalacji elektrycznych i sanitarnych, montaż okien, prace murowe wewnątrz oraz ocieplanie budynków. 

– Od początku bardzo się cieszyliśmy na naszą współpracę z ACCIONA przy realizacji osiedla BLANCO. Projekt osiedla jest bardzo ciekawy i z dużym potencjałem. Pruszków jest wspaniałym miejscem do zamieszkania, a osiedle BLANCO pięknie wpisuje się w rozwój miasta oraz aglomeracji warszawskiej” – powiedział Jakub Skiba, Prezes Alfa-Bet Polska 

Uroczystość zawieszenie wiechy to jedna z piękniejszych tradycji branży budowlanej i święto wszystkich pracowników realizujących daną inwestycję. Już po raz kolejny firma ACCIONA jako inicjator pomysłu charytatywnej wiechy, powiązała wiechę z akcją charytatywną, do której zaprosiła generalnego wykonawcę osiedla BLANCO w Pruszkowie – Alfa-Bet Polska. Obie firmy wesprą finansowo wybraną akcję charytatywną lub fundację. 

Kiedy w 2020 roku zorganizowaliśmy wiechę z dodatkową akcją charytatywną, poczuliśmy, że dobro dzieje się na naszych oczach. Jednocześnie byliśmy też zaskoczeni pozytywną reakcją na ten pomysł. Pomaganie to wielka rzecz, a w ACCIONA – firmie, której od lat przyświeca motto „Experts in designing a better planet” (czyli „Eksperci w projektowaniu lepszej planety”), przywiązujemy do niego ogromną wagę. Chcemy zmieniać nasze otoczenie pozytywnie, a także inspirować innych. Staramy się też realizować naszą działalność w sposób, który wspiera interes lokalnych społeczności oraz naszą planetę. W końcu budujemy dla ludzi i z myślą o ludziach! Od lat dostrzegamy też ważność czynienia dobra lokalnie, ponieważ każda, nawet najmniejsza inicjatywa czyni ten świat lepszym. Cieszymy się, że po raz kolejny dajemy w tej kwestii dobry przykład – podkreśliła Unold.

– Gdy tylko usłyszeliśmy o pomyśle organizacji kolejnej wiechy, nie wahaliśmy się do niej dołączyć. Bardzo się cieszę, że nasze tradycyjne, budowlane święto, stało się przyczynkiem do podwójnej radości – zarówno z zakończenia pewnego etapu budowy, jak i czynienia dobra. Doceniamy rozszerzenie naszej współpracy z firmą ACCIONA także o aspekt społeczny i wierzymy, że to inicjatywa, która powinna zagościć w naszej branży na co dzień – dodaje Jakub Skiba, Prezes firmy Alfa-Bet Polska – generalnego wykonawcy BLANCO. 

Podczas niecodziennej wiechy organizowanej przez ACCIONA i Alfa-Bet Polska po raz kolejny ogłoszono także konkurs BHP dla pracowników budowy osiedla w Pruszkowie. Na zwycięzców – pracowników, którzy wykazują się najwyższymi standardami BHP w swojej codziennej pracy na budowie – przewidziane są nagrody finansowe. Zdrowie oraz bezpieczeństwo to kwestie kluczowe na terenie każdej inwestycji, dlatego celem konkursu jest przypomnienie o tym pracownikom i promocja przestrzegania przepisów BHP na co dzień. 

BLANCO to pierwsza inwestycja firmy ACCIONA, zlokalizowana poza granicami stolicy, w pobliskim Pruszkowie. To nowoczesne osiedle, które posiada aż 300 mieszkań w siedmiu budynkach wielorodzinnych usytuowanych nieopodal centrum Pruszkowa. Ich metraż waha się od 37,5 do 88,5 m². Wśród nich znajdują się mieszkania 2-, 3- lub 4-pokojowe, z loggiami, balkonami, tarasami lub ogródkami. Osiedle położone jest blisko centrum Pruszkowa przy ul. Lipowej 42. BLANCO to też hit sprzedażowy ACCIONA. Pierwszy etap tej inwestycji sprzedał się błyskawicznie, a drugi (pomimo obecnej sytuacji na rynku pierwotnym) ciągle cieszy się olbrzymim zainteresowaniem klientów. Sprzedaż mieszkań II etapu trwa. 

----------------------------

Sprzedaż mieszkań w ramach osiedla BLANCO trwa, zobacz dostępne mieszkania KLIKNIJ TUTAJ

Osiedle BLANCO jest pierwszą inwestycją dewelopera ACCIONA poza granicami stolicy. Inwestycja powstaje w Pruszkowie, który jest częścią aglomeracji warszawskiej i który pozostaje jednym z najlepiej skomunikowanych przedmieść Warszawy ze stolicą. 

BLANCO to:
📌 7 nowoczesnych budynków mieszkalnych przy ul. Lipowej 42 w Pruszkowie
📌 nowoczesna i funkcjonalna architektura inwestycji
📌 300 mieszkań 2, 3, 4 pokojowych od 37 do 88,5 m2
📌 bardzo dobra lokalizacja - blisko centrum Pruszkowa oraz stacji WKD Pruszków
📌 sprawny dojazd do Warszawy oraz rozbudowana lokalna infrastruktura

Poznaj BLANCO, odwiedź stronę inwestycji KLIKNIJ TUTAJ!

Sprzedaż trwa, zobacz dostępne mieszkania TUTAJ

Podziel się w social media

30

lat doświadczenia

2900+

sprzedanych mieszkań

200 tys.

m2 inwestycji w Polsce
acciona w mediach społecznościowych >